Alarm Paneli

Alarm Paneli Ne işe yarar

Alarm Paneli, Alarm sistemlerinin merkez kontrol panelidir tüm uç birimler bu panele bağlanır.Alarm paneli fiyatlarını ürün detaylarında bulabilirsiniz.

Alarm sistemleri yanlızca ev ve işyerleri nin hırsızlığa karşı korunmasında değil aynı zamanda Yangın, Gaz kaçağı, Su baskını vb tehditlere karşıda korunmasını sağlamaktadır. Bu kapsamdan değerlendirildiğinde alarm sistemlerinin tasarlanma aşamasında alarm paneli seçimi büyük önem kazanmaktadır. Alarm paneli, alarm sistemlerinin kara kutusu olarak da yorumlanabilir.

Alarm_Paneli

 

 

Alarm Paneli seçiminde dikkat edileceklerin başında alarm panelinin kaç zone ( bölge ) olacağına önceden karar vermektir.

Örneğin; 1. katta daireniz var giriş kapısında 1 adet manyetik kontak yangın merdiveni kapısında 1 manyetik kontak salonda 1 pır ve mutfakta bir duman dedektörünüz olduğunu düşünürsek. Böyle bir alarm sisteminin en az 4 zone ( bölge ) olması gerekmektedir.

2 katlı bir işyeri örneğini ele alacak olursak. 1. kat da bir manyetik kontak 1 hareket dedektörü ( PIR ) 1 duman dedektörü 2. kat da1 duman dedektörü 1 hareket dedektörü ( PIR ) en az 6 zone ( bölge ) kontrol edebilen bir alarm paneli seçmeniz gerekecektir. Alarm Sistemlerinin yapıları sistemdeki dedektör sayıları ve kullanım şekilleri ile birde şifre verilecek kişi sayısına göre seçilmelidir. Özellikle iş yerlerinde buna çok dikkat edilmelidir.

Daha fazla bilgi için Lütfen 444 0 152 çağrı merkezimizden destek alınız.

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard