Kablosuz Alarm Paneli

Kablosuz Alarm Paneli Ne işe Yarar

Kablosuz Alarm paneli, Dekorasyonu tamamlanmış mekanlarda kullanılır. Kablosuz alarm paneli size zaman kazandırır. Montaj zamanından ve kablodan tasarruf etmenizi sağlar. Kablosuz alarm panellerine yine kablosuz hareket dedektörleri ve kablosuz manyetik kontaklar bağlamak sureti ile tüm sisteminizi kablosuz oluşturabilirsiniz. Alarm sistemleri yanlızca ev ve işyerleri nin hırsızlığa karşı korunmasında değil aynı zamanda Yangın, Gaz kaçağı, Su baskını vb tehditlere karşıda korunmasını sağlamaktadır. Bu kapsamdan değerlendirildiğinde alarm sistemlerinin tasarlanma aşamasında kablosuz alarm paneli seçimi büyük önem kazanmaktadır. kablosuz Alarm paneli, alarm sistemlerinin kara kutusu olarak da yorumlanabilir.

Kablosuz_Alarm_Paneli

 

 

Kablosuz Alarm Paneli seçiminde dikkat edileceklerin başında alarm panelinin kaç zone ( bölge ) olacağına önceden karar vermektir.

Örneğin; 1. katta daireniz var giriş kapısında 1 adet kablosuz manyetik kontak yangın merdiveni kapısında 1 kablosuz manyetik kontak salonda 1kablosuz hareket dedektörü ( pır ) ve mutfakta bir kablosuz duman dedektörünüz olduğunu düşünürsek. Böyle bir alarm sisteminin en az 4 zone ( bölge ) olması gerekmektedir.

2 katlı bir işyeri örneğini ele alacak olursak. 1. kat da bir kablosuz manyetik kontak 1 kablosuz hareket dedektörü ( PIR ) 1 kablosuz duman dedektörü 2. kat da1 kablosuz duman dedektörü 1 kablosuz hareket dedektörü ( PIR ) en az 6 zone ( bölge ) kontrol edebilen bir kablosuz alarm paneli seçmeniz gerekecektir. Alarm Sistemlerinin yapıları sistemdeki dedektör sayıları ve kullanım şekilleri ile birde şifre verilecek kişi sayısına göre seçilmelidir. Özellikle iş yerlerinde buna çok dikkat edilmelidir.

Daha fazla bilgi için Lütfen 444 0 152 çağrı merkezimizden destek alınız.

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard