Güvenlik Kameraları

Güvenlik Kameraları Hakkında Bilgi

Güvenlik Kameraları

Güvenlik Kameraları günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Mobese kameraları olarak da bilinen bu sistemlerin detay ve güvenlik kamerası fiyatlarını bu bölümde bulabilirsiniz. Kamera güvenlik sistemleri her mekanda farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. bir fabrikada çevre güvenliği için kullanılırken aynı fabrikanın içinde üretim kalitesi ve denetim içinde kullanılmaktadır. Bir banka şubesinde iç ve çevre güvenliği için kullanılırken, bir gıda üretim tesisinde hijyen içinde kullanılmaktadır. Bu noktada projenin başında ihtiyaçın tam olarak belirlenmesi sonucun başarısının anahtarıdır. 3S kamera güvenlik sistemleri başta olmak üzere her proje çalışmasında ihtiyacın tespiti aşamasına büyük önem vermiştir.

 

 

Güvenlik Kameraları Projelendirilmesi

Kamera Güvenlik Sistemleri nin projelendirilmesi ve tasarlanmasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan bir tanesi de kamera(lar) ile kontrol merkezi arasındaki kablolama mesafeleridir. Uygulama yapılacak sistemin analog ya da IP-tabalı mı olacağına buna bağlı olarak karar vermek gerekmektedir. Çok uzun mesafeler de kablolama yapılacak ise sistemlerin analog güvenlik kamerası ile yapılması pek mantıklı olmayacaktır. uzun mesafelerde yapılan analog kamera güvenlik sistemleri zaman içerisinde kablo alt yapılarının aşınmasında dolayı büyük sorunlar yaşamaktadır. Elbette uzun mesafeli analog sistemleri için fiber çözümler mümkündür ancak bu aşamada hem kullanılan malzeme maliyetleri hemde farklı bazda cihaz lar kullanılmasından dolayı yatırım, bakım maliyetleri artmakta ayrıca arıza oranları yükselmektedir. Kamera güvenlik sistemleri ve diğer güvenlik sistemlerindeki en önemli unsurun da sistemlerin sağlıklı çalışması olduğundan yukarıda bahsettiğimiz bu hususlara azami özen gösterilmesi büyük önem arzetmektedir. Elektronik güvenlik sistemleri konusunda yetkin ve tecrübeli bir şirket ile çalışılmasının da cok önemli olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu seçimi yaparken firmanın geçmişi ve gelen uzmanı iyi etüt etmek gereklidir.

Kamera güvenlik sistemleri nin kullanımı günümüzde oldukça önem kazanmıştır. internet altyapılarının gelişmesi ile kamera sistemlerine uzak erişimler kayıt izleme ve canlı izleme yetenekleri de eklendiğinde artık masanızda oturup denetim ve güvenliğiniz için kameralarınızı izlemeniz gerekmemektedir. Özellikle ip kamera sistemlerinin gelişimi ile kamera güvenlik sistemleri cep telefonlarından bile izlenebilir hale gelmiştir. 3S Güvenlik Sistemleri 2010 yılında sadece İP KAMERA Teknolojileri alanında ARGE yatırımlarını yapmaya başlamış ve PANREDA İP WİEVER PRO yazılımı www.panreda.com ile iphone telefonlardan ip kameranızı izleyebileceğiniz ilk TÜRK yazılımını tamamlamıştır. APPLE STORE dan inceleyebilirsiniz Devamında ise yeni bir teknoloji geliştirerek WVR adını verdiğimiz ( web video recorder ) sistemi ile kayıt cihazlarının tek başına güvenli olmayacakları mekanlarda kamera güvenlik sistemlerinin den gelen video görüntülerini WVR yazılımı ile Kendi SERVER larımıza aktarıp kayıtlarında güvenliğini sağlayan bir sistem geliştirmiştir. http://wvr.panreda.com

Detaylı bilgi için Lütfen 444 0 152 çağrı merkezimizi arayınız.

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard