Mobese Kameraları Nedir

Mobese Kameraları

Mobese kameraları Herkez tarafından Mobese olarak bilinir, Aslında teknik olarak Mobese Kameraları diye bir tür yoktur. İstanbul emniyet müdürlüğünün kurduğu bir sistemin Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu ) kısaltmasıdır. Canlı mobese kameraları bazı şehirlerde internet üzerinden izlenebilmektedir. ancak şehir güvenliği için tesis edilen ve her ne kadar da canlı mobese kameraları olsa da bunlar halkın internet üzerinden izlemesi için değildir.

şehirlere il ve ilçelere ve hatta mahalle veya köylere de mobese kameraları tesis edilerek, bölgenin güvenliği denetim ve kayıt altına alınabilir.

Mobese_Kameralari

Mobese Kameraları, yani Harici Ortam PTZ ( Pan,Tilt ve Zoom ) Kameralardır. Sağa sola, yukarı aşağı ve zoom özelliğine sahip olan bu kameralar ile dış ortamlarda geniş izleme alanları sağladığı gibi gerektiğinde zoom özelliği ile detayları yakalamak mümkündür. izleme merkezinden bir PTZ Kontrol cihazı ile tüm fonksiyonları kontrol edilebilir. Joystik ile kolaylıkla kullanılır.

Yeni Nesil PTZ ( Mobese Kameraları )

ilk olarak kullanılan mobese kameraları Analog PTZ kameralardan oluşmuştu. ancak her alanda olduğu gibi Güvenlik kameralarında da teknoloji çok hızla ilerlemektedir. Analog kameraların görüntü çözünürlükleri yeterli değildi bu sebeple ilk önce HD IP PTZ kameralar bu soruna çözüm getirdi. 720P HD IP kameraların FHD 1080P IP PTZ modelleride elbette var. network kamera olarak da bilinirler. IP Kameraların hemen ardından HD SDI kameralar ve onun ardından da HD CVI kameralar gelirştirildi. Son zamanlar da ise bu gelişim rüzgarına AHD ( analog HD Kameralar ) ve TVI kameralar eklendi. amaç her zaman daha yüksek kalitede görüntü ve düşük maliyetli olmak. bu sayede güvenlik kameraları kişi ve firmaların hizmetinde olduğu gibi şehir güvenliğinin de vazgeçilmez bir parçası oldu.

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard