IP Kameralar

IP Kameralar ve özellikleri

IP Kameralar wifi kablosuz özelliği olabilen, I Phone, I Pad ve android uyumlu ip güvenlik kameralarıdır. IP kamera fiyatlarını ürün detaylarında bulabilirsiniz.

IP Kamera teknolojileri ve kısaca faydalarından bahsetmek isteriz.

IP Kamera teknolojileri ülkemizde çok yeni olmasına karşın Avrupa ve Amerika da uzun yıllardır kullanılan bir teknolojidir.

3S Güvenlik Sistemleri, LİNUX Marka ip kamera sistemleri ile Türkiye de ip kamera nın geleceğine yön veren firmalardan biri olmayı hedeflemiştir.

ip kamera sistemlerinin Analog sistemlere göre sayısız üstünlüğü vardır bunlardan en önemlilerini şu şekilde sıralayabiliriz

IP kameralar şuan için 16 Megapixel’e kadar çözünürlük sunabilmektedir ve daha fazla olabilmesi için herhangi bir sınırlama yoktur. Network güvenlik kameraları na kısaca İP güvenlik kameraları denmektedir. Standart D1 formatında görüntü veren network kameralarından megapixel ip kameralara hatta HD ve Full HD ip güvenlik kameralarına kadar çeşitlenmektedir. Analog kameralar En fazla D1 görüntü sunabilir ki oda yukarıdaki örnek verdiğimiz kameradan 40 kat daha düşük bir görüntü çözünürlüğü demektir, tabiki 16 Megapixel bir kamera ile analog bir kameranın fiyatıda yakın değildir, burada anlatmaya çalıştığımız IP Görüntüleme teknolojisinin ne kadar yüksek ve geniş kapsamlı olabileceği, daha adil bir örnek vermek gerekirse LİNUX MARKA LX IP FHD 5154 BX Full HD+ kameramız ile piyasada en üst model markasına güvenebileceğiniz herhangi bi analog ürünle karşılaştırıldığında fiyatları yakın olmalarına rağmen LİNUX kameranın çözünürlüğü tam 8 kat fazladır. IP Kameralar hiçbir ek cihaza gerek duymadan ağ üzerinden ve intenet üzerinden görüntü aktarabilirler. Analog kameralar ile bu işlemi gerçekleştirebilmek için ağ ve internet üzerinden görüntü aktarımı desteği olan bir kayıt cihazına ihtiyacınız vardır. IP Kameralar herhangi bi kayıt cihazına gerek duymadan üzerine takacağınız SD hafıza kartına kayıt yapabilirler. Analog sistemlerde böyle birşey mümkün değildir.

Megapixel IP Kamera

IP Kameralar POE Desteği sayesinde sadece CAT5 Standart network kablosu üzerinden hem hem kendi enerjilerini alabilirler hemde çift yönlü data aktarımı ve alımı yapabilirler. Analog sistemlerde bu işlemi yapabilmeniz için 3 ayrı bağımsız kabloya ihtiyacınız vardır biri enerji için, video sinyali için ve data için.

Linux İp kameraları nın kullanım alanları oldukça geniştir. Nerdeyse her ihtiyaca cevap verecek geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 3 ana başlıkta ele alabiliriz. Standart, HD ve HD+. Bu başlıkların her birinde sistemleri kablolu ve Kablosuz ip kamera olarak ihtiyaca yönelik çözümler bulabiliriz. Daha fazla bilgi için bakınız IP Kameralar İp güvenlik kamerası size isterseniz megapixel ip kamera çözümleri ile yüksek görüntü kalitesi sunabilir. Bunu takip eden HD güvenlik kameraları ve tabiî ki son olarak full HD güvenlik kameraları izleyecektir. Linux ip kamera ürün gamında 2 megapixel ip güvenlik kamerası, 3 megapixel ip güvenlik kamerası , 5 megapixel ip güvenlik kamerası ve son olarak 10 megapixel ip güvenlik kamerası ( 10 megapixel ip kameralar 2012 yılının sonlarında satışa sunulacaktır. ) bulunmaktadır. ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz sayısız teknolojik üstünlükleri vardır. Fakat yukarıda bahsettiğimiz ana başlıklardan çıkan sonuç;

1. İp kamera ile Yüksek görüntü kalitesi, neredeyse aynı fiyata neden 8 kat daha yüksek görüntü kalitesi almayayım?

2. Sadece internet veya network üzerinden görüntü aktarımı yapmak istiyorsam ve görüntüleri seyredebileceğim bir bilgisayarım cep telefonum yada tablet bilgisayarım varsa neden bu işlem için bir kayıt cihazı almak zorunda kalayım.

IP Kamera3. Görüntü kaydedebilme için zaten bir bilgisayarım, laptop yada netbook um varsa neden bir kayıt cihazı yada kayıt için ek bir donanıma para vereyim ?

4. Eğer benim aylarca görüntü kaydına ihtiyacım yoksa birkaç hafta bana yetiyorsa neden bir kayıt cihazına para vereyim ?

5. Aynı işi ip kamera ile tek kablo, hatta kablosuz yapmak varken neden metrelerce kabloya para vereyim ve bir okadar da evimde/iş yerimde kablo karmaşası olsun ?Bu soruların cevapları size neden ip kamera sistemlerini seçmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacaktır.

 

IP Kameralar hakkında daha fazla bilgi ve sorularınız için

Lütfen Çağrı merkezimizden destek alınız 444 0 152

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard