Seyahat Ederken

Seyehat_Ederken

Seyahat Ederken

 

•  Perdelerinizi, panjurlarınızı (en azından bir kısmını) tamamen kapatmayın ancak evin boş olduğunu gösterecek kadar da açmayın.
•  Evde bulunmadığınız zaman giriş kapınızdan duyulabilecek bir radyoyu açık bırakın. Geceleri de dışarıdan görülebilecek bir ışığınızı açık bırakın.                                  Gündüz vakti evde yanan bir ışığın çok dikkat çekeceğini unutmayın bu yüzden uzun süreli seyahatlerinizde otomatik olarak acılıp kapanan ışık sistemleri kullanmalısınız. Bu sistemler belirli saatlerde evinizdeki ışık, radyo, televizyon gibi cihazları otomatik olarak açıp kapatırlar ve evde olduğunuz izlenimini uyandırırlar.
•  Uzun bir seyahate çıkıyorsanız posta kutunuzda ya da kapınızda postaların birikmesini engellemek için bir komsunuzdan ya da güvendiğiniz birisinden düzenli olarak bunları almasını rica ediniz. Bu tip birikimler hırsızların dikkat ettikleri şeylerden biridir.
•  Güvendiğiniz bir komşunuza seyahatinizle ilgili tarih bilgilerini verin ve acil bir durumda sizi araması için telefon numaranızı bırakın. Evinizde alarm varsa çalması durumunda ne yapması gerektiğini anlatın ve arada bir kendisini arayarak evinizin durumuna dikkat etmesini sağlayinız.
•  Evde olmadığınız zamanların, evi emanet ettiğiniz kişi dışındaki hiç kimse tarafindan bilinmesine izin vermeyin. Bazen güvendiğiniz bir kişinin bile bu bilgiyi kolaylikla ağzindan kaçırabileceğini unutmayın.
•  Telesekreteriniz varsa evde uzun süre olmayacağınızı ifade eden bir mesaj bırakmayın. Sadece o anda yanıt veremediğinizi belirtin.
•  Güvendiğiniz bir arkadaşınızın belirli araliklarla evinizi kontrol etmesini hatta gece kalmasını sağlayın.
•  Telefonunuzun sesini kısın. Uzun uzun çalan ve yanit verilmeyen bir telefon etraftaki bir hırsız için iyi bir işarettir.
Kış aylarında boş bıraktığınız müstakil bir eviniz varsa; bir komşunuzdan ya da görevliden, evin yürüme yolu üzerindeki karlari temizlemesini isteyin.
 

Bize Ulaşın

444 0 152
90 212 444 0 152
444 0 152
90 212 444 0 152
bilgi@3s.com.tr
info@3s.com.tr

Google+

Twitter

    Facebook

    View Mobile / Standard